Wynajem nagłośnienia – dlaczego warto?

Wyobraź sobie, że organizujesz zabawę karnawałową, imprezę rodzinną (np. imieniny lub 18-stkę) albo zabawę na działce lub w jakiejś większej sali. A może szef powierzył Ci obsługę stoiska targowego lub organizację konferencji? W takiej sytuacji prawdopodobnie będziesz potrzebował sprzętu do nagłośnienia.

Z naszego doświadczenia wynika, że najpierw rozejrzysz się czym dysponujesz w domu lub biurze. Załóżmy, że masz np. kino domowe, i to z dużymi kolumnami. Wydaje się, że będzie wystarczające pod względem głośności, ale do sprzętu chciałbyś jeszcze podłączyć laptopa w którym masz przygotowane już playlisty. No i mikrofon – aby w niektórych momentach poprowadzić imprezę, lub przekazać jakieś informacje.

Czy wiesz, że ten typowy sprzęt domowy ma wiele ograniczeń, które mogą nie pozwolić Ci na takie połączenie?
Oto kilka z nich:

Mikrofon
Większość domowych sprzętów audio nie posiada wejścia mikrofonowego. Nawet jeśli jest osobne wejście aux, to ma zbyt małą czułość aby mikrofon był słyszalny.
Jeśli nawet uda nam się podłączyć mikrofon, to niestety kolumny głośnikowe domowego sprzętu audio nie są przystosowane na tak dużą dynamikę dźwięku, generowaną podczas używania mikrofonu. Muzyka odtwarzana z płyt czy radia jest skompresowana, co oznacza że dynamika jest na dużo mniejszym poziomie. Podczas używania mikrofonu, dynamika jest znacznie większa co generuje duże wychyły głośnika, Mówiąc wprost, znacznie skracasz w ten sposób żywotność swoich kolumn.
Wynajem kolumn głośnikowych pozwala na bezpieczne używanie mikrofonu. Konstrukcja samych głośników estradowych jest znacznie mocniejsza, przystosowana do dużej dynamiki generowanej przez mikrofon lub instrument, jak gitara czy pianino cyfrowe.

Laptop
Podłączenie laptopa z pozoru jest dość proste jeśli mamy osobne wejście typu aux. Problem jednak w tym, że większość laptopów generuje ze swoich zasilaczy nieprzyjemne buczenie. Nie jest to uciążliwe podczas odtwarzania muzyki, ale w przerwach jest niestety bardzo nieprzyjemne.
Wynajmując sprzęt nagłośnieniowy zostaniemy wyposażeni w specjalny filtr, który niweluje wszelkie zakłócenia generowane przez zasilacze laptopów.

Docieranie dźwięku
W przypadku dużej sali, położenie kolumn głośnikowych wiąże się z tym, że na końcu sali dźwięk nie dociera w całości swojego pasma, jest tłumiony przez ludzi. Dlatego właśnie profesjonalne, estradowe kolumny głośnikowe wyposażone są w specjalne otwory pozwalające na postawienie ich na statywach, dzięki czemu dźwięk dociera znacznie dalej w czystej barwie.

Wynajmując profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy nie powinieneś również mieć obaw co do jego obsługi. Podłączenie i regulacja dźwięku jest prosta i nie wymagająca szczególnej wiedzy z zakresu zagadnień akustyki. W ScenaiStudio przeprowadzimy dla Ciebie dodatkowo krótkie szkolenie. Otrzymasz też instrukcję, którą będziesz mógł zabrać ze sobą i w razie potrzeby w każdej chwili sprawdzić prawidłowe podłączenie.

Jeśli zatem Twoja impreza lub wydarzenie ma odbyć się w Poznaniu lub okolicach – zapraszamy serdecznie do nas!
Oferujemy kompleksowy:
– wynajem sprzętu nagłośnieniowego na imprezy, eventy, zabawy, 18-stki,
– wynajem sprzętu nagłaśniającego na stoiska targowe w Poznaniu
– wynajem kolumn i mikrofonów podczas konferencji, warsztatów i szkoleń w Poznaniu.

Oprócz sprzętu oferujemy również oświetlenie dyskotekowe, dobrane w zależności od indywidualnych upodobań klienta